Dünyaca ünlü Fransız markası Hermes ile Monaco’nun büyük yat üreticisi Wally’nin birlikte kurdukları şirket WHY (Wally-Hermès Yachts) oldukça ilginç bir tasarımla yat anlayışını değiştirmeye hazırlanıyor.

Günlerdir video sitelerinde elden ele gezen Fransız Wally ve Hermes tasarımı yat sonunda gazetelerimize de haber oldu. Yat ile ilgili videoyu ve resimleri yazının sonunda bulabilirsiniz.

60 metrekare suite ve Türk Hamamına sahip bir yat konsepti, milyarderlerin iştahını kabartıyor. 143 milyon doları gözden çıkaranlar için konforun adresi olmayı hedefleyen bu tasarım Fransız Wally ve Hermes firmalarının ortak çalışması ile üretiliyor.

Bu yatı diğerlerinden ayıran en büyük özellik ise neredeyse bir ev büyüklüğünde olması ve hemen her imkâna sahip olunabilmesi. En büyük genişliği 38 metreye kadar uzanan yatta müzik odası, salon, kütüphane ve yemek odası da bulunuyor. 12 kişinin rahatlıkla seyahat edip eğlencenin doruklarına ulaşılabilecek bu yatta yüzme havuzu da mevcut.

Maksimum 14 deniz mili hızla giden bu yatta 300 metrekare cam mevcut. Bu sayede gün ışığından maksimum seviyede faydalanılıyor. Ayrıca güneş panelleri sayesinde senede 200 ton diesel yakıt tasarrufu da sağlanabiliyor.

Kaynak: Hürriyet

Tagged with →